A K vitaminban gazdag káposztafélék fogyasztása a véralvadást segítik elő. Vérző aranyér esetén fogyasszunk K vitaminban gazdag ételeket!
A mandula és a mogyoró magas cink tartalma miatt elősegíti a sejt regenerálódást, így az aranyeres betegség javulását is
Melyek azok az élelmiszerek, amelyek segítenek az aranyér kezelésben? A megelőzésről már sokat írtunk, nem győzzük ismételni a rostos ételek és a folyadékbevitel fontosságát.
És mi az az élelmiszer, ami a betegség gyógyulásában segít?
Először is szögezzük le – gyógyítani táplálkozással a kialakult aranyeret nem lehet.
Olyankor egyet lehet – eljönni vizsgálatra és az orvos szakértelmére bízni gyógyulásunkat. A legfőbb segítség ez esetben egy telefonszám – 20 9449 456
Hát akkor mit lehet befolyásolni?
- Vérző aranyér esetén a vér alvadását elősegíti a K vitamin tartalmú élelmiszerek fogyasztása. A K vitamin olyan folyamatokat indít be a szervezetben, amelyek a vérzés enyhülését okozzák, így csökkentik a tüneteket.
K vitamin tartalmú étel a máj, tejtermékek, káposztafélék, kínai kel, brokkoli, méz, tojás.
A táplálék során bevitt vitamin az ún. K1 vitamin, az egyik fajtája a K vitaminoknak. Szervezetünk ebből állítja elő a másikat, a K2-t, amely szintén létfontosságú vitamin.
A K vitamin túlzott fogyasztásának nincs mellékhatása.
Egyedül a véralvadásgátló készítményt szedők figyeljenek jobban K vitamin fogyasztásukra. Ők is ehetnek ilyen élelmiszereket, csak kiegyenlítettebb mennyiségben és időpontokban, hogy a szervezet önszabályozó rendszere képes legyen beállítani az optimumot.
- Az aranyérbetegség másik jó barátja a cink, amely olyan enzimeket támogat, amelyek a sejtek regenerálódásához szükségesek. A sebek begyógyulását, új sejtek kialakulását segíti. Pozitív hatással van még az immunrendszerre és az idegrendszerre.
Szervezetünkben 1-3 g található, ami folyamatos utánpótlásra szorul. Napi 15 g cink bevitel az optimális, terhesség, szoptatás esetén még több.
És akkor nézzük, hogy melyek ezek a nagyon hasznos cinket tartalmazó élelmiszerek. Nos, ezek az alábbiak – tojás, máj, húsok, zabpehely, tökmag, Edami sajt, lencse, napraforgómag, dió, mandula, mogyoró, kagyló.
- Nos, végül hogy néz ki egy jóféle „cinkes Kás” napi menü?
Reggeli – zabpehely tejben áztatva mézzel ízesítve
Tízórai – joghurt
Ebéd – kelkáposzta főzelék resztelt májjal
diós süti
Uzsonna – diákcsemege nasi
Vacsora – brokkoli saláta főtt tojással, magvakkal megszórva